Streda 24. 7. 2024

Navigácia

Deň bezpečného internetu

Internet je dnes bežnou súčasťou nášho života. Je pre nás zdrojom informácií, zábavy, možnosťou komunikácie...

Ale používame ho bezpečne? Vieme, čo môžeme na internete zverejňovať a čo si radšej nechať pre seba?       

Na tieto otázky hľadali žiaci 3. a 4. ročníka odpovede na hodinách informatiky prvý februárový týždeň. Svojimi odpoveďami podporili Deň bezpečného internetu, ktorý sme si tento rok pripomenuli 8. februára. Cieľom tohto dňa bolo osloviť deti a zvýšiť ich informovanosť o bezpečnejšom internete a povzbudiť ich k tomu, aby prispeli k tvorbe lepšieho internetu.
Žiaci na hodinách vášnivo diskutovali o spôsoboch ochrany osobných údajov v online svete, dozvedeli sa ako sa dajú osobné údaje v prípade nerozumného a ľahkovážneho zverejňovania zneužiť, ako komunikovať na sociálnych sieťach a nenaletieť podvodníkom, čo nezverejňovať na internete, najmä na webových stránkach sociálnych sietí.
Zábavnou formou prostredníctvom animovaných rozprávok o bezpečnom využívaní internetu na detskom portáli Ovce.sk sa deti oboznámili s rizikami spojenými s používaním internetu. Rozprávky Hlásna trúbaNetancuje s vlkom citlivou poučnou formou upozornili deti na hrozby zverejňovania a zneužívania osobných údajov a fotografií na internete. Žiaci si svoje získané vedomosti overili vypracovaním testu a zásady o bezpečnejšej práci na internete zhrnuli nasledovne:

 • Dám si pozor, čo prezradím na internete. Aj z fotografie sa dá zistiť, kde bývam a čo máme doma. Niekto nás môže okradnúť
 • Nedám na internet informácie o sebe (meno, adresa, telefón, vek). Sú to osobné údaje, ktoré môžu byť zneužité. Radšej používam prezývku.
 • Nedávam na internet svoje fotografie, mohli by byť zneužité.
 • Nedávam sa fotografovať alebo natáčať v situáciách, ktoré by mohol niekto zneužiť alebo nás pri nich zosmiešniť.
   

Na záver sa deti zhodli na tom, že internet môže byť pre deti výborným pomocníkom, treba však poznať jeho nástrahy a vedieť sa im brániť.
 

Mgr. Natália Kinčiová

 

Fotoalbum:
 

 

     

 

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Saratovská ul. 85, Levice
  Saratovská ul. 85
 • 0910 486 759 - tajomníčka /mobil/
  036 631 2577 - tajomníčka
  036 622 3564 - vedúca jedálne

Fotogaléria