Nedeľa 24. 9. 2023

Navigácia

NAJZAUJÍMAVEJŠIE PODUJATIE ŠKOLSKEJ KNIŽNICE


3.B sa zapojila do 16. ročníka celoslovenského projektu: NAJZAUJÍMAVEJŠIE PODUJATIE ŠKOLSKEJ KNIŽNICE.

Podujatie sa uskutočnilo k Medzinárodnému dňu školských knižníc 26. októbra 2020 na tému: Radosť ukrytá v podpore čítania a vzdelávania školskou knižnicou. Na našej škole sa podujatie nieslo pod názvom: Medzinárodný veľtrh - „Poznaj svoj svet“.

 

3. B  do „veľtrhu“ prispela aktivitou – výroba papiera.

Prostredníctvom riadeného rozhovoru sme sa  porozprávali o histórii papiera a následne si pozreli rôzne prezentácie a videá, ktoré nám napomohli k naplneniu cieľa.

Deti si mohli vlastnoručne vyskúšať domácu výrobu papiera. Na jeho výrobu potrebovali iba starý papier, vodu a množstvo pomôcok.  Natrhaný papier zmiešali s vodou a nechali namočený celú noc. Na druhý deň ho zmixovali, cez drevený rám so sitkom oddeľovali masu od vody, odkvapkávali, odstraňovali  prebytočnú vodu s hubkami a nakoniec nechali sušiť niekoľko dní. Práce bolo neúrekom. Konečne si vedeli predstaviť ako sa rodí zo starého papiera nový – recyklovaný. Zároveň lepšie pochopili dôležitosť triedenia papiera v škole, a aj doma. Vysušené papiere krásne ozdobili, vymaľovali, alebo niečo pekné napísali. Práca sa im neskutočne páčila.

Zapísala: PaedDr. A. Kiselová

Fotoalbum:

 

            

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Saratovská ul. 85, Levice
    Saratovská ul. 85
  • 0910 486 759 - tajomníčka /mobil/
    036 631 2577 - tajomníčka
    036 622 3564 - vedúca jedálne

Fotogaléria