Utorok 3. 10. 2023

Navigácia

Galaxycodr

Galaxycodr 2021
Zodpovední: Mgr. Dušan Kazár, Mgr. Lucia Uhliarová

Galaxycodr – výhra je naša!

Výsledky súťaže sú známe a s hrdosťou vám oznamujeme, že naša Základná škola, Saratovská ul. 85, Levice, ako jediná v Nitrianskom kraji vyhrala vybavenie novej počítačovej učebne – 15 žiackych notebookov, 1 učiteľský notebook, 1 dataprojektor a 1 wifi router. Naša spoločná radosť z výhry sa zdvojnásobila, keď sme sa dozvedeli, že v kategórii jednotlivcov bola vyžrebovaná naša žiačka zo 4.C triedy, ktorá získala herný notebook s podsvietenou klávesnicou. Výhre sa všetci veľmi tešíme!

Galaxycodr je interaktívna vzdelávacia hra, vďaka ktorej si žiaci zábavným spôsobom rozvíjali algoritmické myslenie. Hravou formou sa naučili základné princípy programovania ako sú pohyb postavičky, postupnosť príkazov, vstupné parametre a cyklus, orientácia na dráhe a časovanie, cyklus s neurčeným počtom opakovaní a podmienky, premenné, vstupné parametre a súradnice.

Súťaž prebiehala od 16. septembra do 17. novembra 2021. Za ten čas žiaci od 2. po 9. ročník urobili kus práce. Prešli piatimi planétami, popasovali sa s rôznymi programátorskými úlohami, naprogramovali úspešne 100 levelov a mnohí zvládli aj ďalších 20 bonusových výziev navyše. Táto vzdelávacia hra nás okrem „programátorských zručností“ naučila: nevzdávať sa, aj keď to nie je vždy jednoduché, vytrvať a začatú úlohu dokončiť, spolupracovať a pomôcť si navzájom, či už radou alebo kartičkou s QR kódom.

Ďakujeme každému jednému žiakovi, ktorý sa celoslovenskej programátorskej súťaže Galaxycodr zúčastnil. Vďaka vašej šikovnosti, húževnatosti a ochote programovať aj vo svojom voľnom čase sme súťaž dotiahli do víťazného konca.

Ďakujeme všetkým kolegom, vyučujúcim informatiky a rodičom, ktorí nám pomohli so zbieraním QR kódov a nálepiek do albumu. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže.

Viac na: https://galaxyodr.com/sk.

 

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Saratovská ul. 85, Levice
    Saratovská ul. 85
  • 0910 486 759 - tajomníčka /mobil/
    036 631 2577 - tajomníčka
    036 622 3564 - vedúca jedálne

Fotogaléria