Nedeľa 26. 3. 2023

Navigácia

Aktivity ISCED 1

Jaskyňa Driny, Hrad Červený Kameň

Školský výlet - III. ročník

Dňa 23. 6. 2017 sa tretiaci zúčastnili koncoročného školského výletu. Vybrali sme sa navštíviť našu jedinú sprístupnenú jaskyňu na západnom Slovensku – jaskyňu Driny a Hrad Červený Kameň. Veľa sme sa o nich učili na predmete vlastiveda, a tak sme ich chceli vidieť aj na vlastné oči.

Po trošku upršanej ceste sme dorazili k jaskyni, kde sme museli zvládnuť náročný výstup, ale po jej obhliadke sme si uvedomili, že to stálo za to. Právom jej patrí pomenovanie „perla“ Malých Karpát. Po nakúpení suvenírov, magnetiek a pohľadníc nás čakal presun autobusom k Hradu Červený Kameň.

Počasie nám prialo, vyšlo slniečko, zhodili sme bundy, nasadili šiltovky a smer hradné nádvorie. V hradnom parku nás privítal krásny biely páv a prostredníctvom sprievodkyne sme sa presunuli do hradu, kde sme sa dozvedeli veľa zaujímavých vecí a príhod zo života na hrade. V hradnom bufete sme sa posilnili, občerstvili, opäť sme nezabudli na nákupy a plný zážitkov sme sa pobrali na cestu domov. Tešili sme sa, ako o našom výlete porozprávame našim rodičom.

PaedDr. A. Kiselová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Saratovská ul. 85, Levice
    Saratovská ul. 85
  • 0910 486 759 - tajomníčka /mobil/
    036 631 2577 - tajomníčka
    036 622 3564 - vedúca jedálne

Fotogaléria