Nedeľa 26. 3. 2023

Navigácia

Aktivity ISCED 1 - 2017/2018

Ekotopfilm

 Junior festival – 23. 2. 2018

,,Na konci evolúcie nie je krása”. Na tento fakt sa snaží upozorniť junior festival – Ekotopfilm, ktorého súčasťou boli aj deti našej školy, a to 3., 4.  a 6. ročníky. Čaká nás budúcnosť, kde zvieratá nebudú krásne, ale adaptované všemožnými spôsobmi, aby prežili v zničenom životnom prostredí? Môže, ale nemusí to tak byť. Junior festival, ktorý prebiehal  v dopoludňajších hodinách, sa už roky snaží žiakov vzdelávať a motivovať, aby sa ich správanie uberalo smerom k trvalo udržateľnému rozvoju. Ich cieľom nie je ich vystrašiť, ale inšpirovať, aby na životné prostredie brali väčší ohľad.

            Snahou je pútavou formou deti inšpirovať a nabádať deti k zodpovednejšiemu správaniu a lepšiemu vzťahu k životnému prostrediu. Snažia sa o to pomocou filmového plátna a zábavných sprievodných aktivít.

Pre deti boli pripravené krátke náučné filmy. Cez filmové príbehy sa im prihovárali rovesníci z celého sveta a dozvedeli sa mnoho zaujímavého, aj to ako môžu oni prispieť k ochrane životného prostredia. Po filmovom programe bol pripravený náučný sprievodný program vo forme hier, kvízov, súťaží a iných eko aktivít. Žiaci sa dozvedeli zaujímavosti o odpadoch a recyklácii, ako chrániť stromy, alebo šetriť energiu a životné prostredie.

Práve naši potomkovia, naša mladá generácia sú často motiváciou, prečo sa k tejto planéte správať šetrne a zároveň sú to oni, ktorým je potrebné túto myšlienku vštepovať, aby ju aj oni raz odovzdali ďalej. Čo s nimi bude je rovnako v našich ako i v ich rukách, preto je dôležité, aby túto myšlienku aj oni sami raz šírili.

PaedDr. Alžbeta Kiselová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Saratovská ul. 85, Levice
    Saratovská ul. 85
  • 0910 486 759 - tajomníčka /mobil/
    036 631 2577 - tajomníčka
    036 622 3564 - vedúca jedálne

Fotogaléria