Do fotogalérie bol pridaný nový album Čitateľská dielňa v 4. A: Bájky – naše zrkadlo.
Novinky
Čitateľská dielňa v 4. A: Bájky – naše zrkadlo
- 19
Beseda s autormi knihy Tvojazem
Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda s autormi knihy Tvojazem.
4
Lesná škola
Do fotogalérie bol pridaný nový album Lesná škola.
38
iBobor - Výsledky žiakov 2., 3. a 4. ročníka
- V dňoch 10. – 14. 11. 2025 sa uskutočnila medzinárodná informatická online súťaž iBobor, do ktorej sa zapojili aj naši žiaci 2., 3. a 4. ročníka.Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Zároveň súťaž podporuje u žiakov čítanie s porozumením, kreatívnosť a logické myslenie.
iBobor
Do fotogalérie bol pridaný nový album IBobor.
16
Október v Zelenej škole
Dňa 29. 10. 2025 zasadalo kolégium Zelenej školy netradične, nie v učebni biológie, ale na školskom dvore. Členovia Zelenej školy sa, v tomto ideálnom čase na sadenie stromov, rozhodli, že ďalej rozšíria počet listnatých stromov v areáli školy a skúsia ešte niečo nové. Pri bočnom vchode do veľkej telocvične zasadili tri ovocné stromy jablone. Pripojili sa k nám aj žiaci z ŠKD, ktorí priložili ruku k dielu.
Tak nech sa stromčekom darí a čo najskôr nás potešia tieňom, živým plotom a sladkým ovocím.
Ďakujeme vedeniu za podporu a pochopenie.
Tím Zelenej školy.
28
Naša škola sa aj tento rok zapája do akcie Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok!
Osobnosť a dielo Ľudovíta Štúra – zapojenie používateľov školskej knižnice a členov miestnej komunity
Do fotogalérie bol pridaný nový album Osobnosť a dielo Ľudovíta Štúra – zapojenie používateľov školskej knižnice a členov miestnej komunity.
21. ročník celoslovenského projektu NAJZAUJÍMAVEJŠIE PODUJATIE ŠKOLSKEJ KNIŽNICE
6
21. ročník celoslovenského projektu NAJZAUJÍMAVEJŠIE PODUJATIE ŠKOLSKEJ KNIŽNICE
- k Medzinárodnému dňu školských knižníc 27. októbra 2025 na tému
„Osobnosť a dielo Ľudovíta Štúra – zapojenie používateľov školskej knižnice a členov miestnej komunity“.
Zodpovedná: PaedDr. Olajošová
Exkurzia v Tekovskej hvezdárni v Leviciach
Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v Tekovskej hvezdárni v Leviciach.
25
Mikuláš s basketbalom 2025
Každého srdečne pozývame!

31.10. Svetový deň sporenia
- Posledný deň v októbri sa každoročne označuje ako SVETOVÝ DEŇ SPORENIA. Tento deň pripadol na jesenné prázdniny, preto ho pani učiteľky deťom pripomenuli koncom októbrových dní. Cieľom bolo žiakom priblížiť zmysel rozumného a bezpečného zaobchádzania s peniazmi a dôležitosť sporenia pre vlastnú budúcnosť.
Tekvicová paráda
- K sviatkom jesene neodmysliteľne patrí vyrezávanie tekvíc. Na našej škole si preto každoročne pripomíname túto jesennú tradíciu. Zažaté tekvicové svetielka, strašidelní svetlonosi, či roztomilé rozprávkové bytosti a zvieratá z tekvíc spríjemnili atmosféru pomaly sa krátiacich dní. Vystavené umelecké dielka z dielne našich tvorivých žiakov prvého a druhého ročníka sme zaradili do súťaže o najzaujímavejšiu tekvicu.
Tekvicová paráda
Do fotogalérie bol pridaný nový album Tekvicová paráda.
21
Deň sporenia
Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň sporenia.
55
Jazykový WocaBee šampionát 2025
Na našej škole učíme cudzí jazyk inovatívne! Zapojili sme sa do súťaže JAZYKOVÝ WOCABEE ŠAMPIONÁT 2025, ktorá prebieha pod záštitou Ministerstva školstva SR. V súťaži hráme o hodnotné ceny a 10 000 € na modernizáciu školy.
Online aplikácia WocaBee vznikla na Slovensku a používa sa na školách v 10 krajinách EÚ. Žiaci sa na mobile, tablete alebo počítači učia slovíčka, výslovnosť a vďaka umelej inteligencii (AI) môžu s aplikáciou aj konverzovať v cudzom jazyku! Na zaradenie do žrebovania o ceny (ako napr. iPhone, Xbox alebo triedny výlet do ZOO) stačí, aby žiaci splnili jednoduché podmienky - vyskúšali si učenie slovíčok aj AI konverzácie.
Samotný šampionát začne okresným kolom 5.11. - 9.11.2025. Organizátor stanovil celkový limit najviac 2 hodiny precvičovania na žiaka počas tohto kola. Triedy s najvyšším počtom získaných bodov (v priemere na žiaka) postupujú do krajského kola. Súťaž vyvrcholí celoslovenským a následne medzinárodným finále!
Držíme našim žiakom palce!
Viac o súťaži: www.wocabee.app/sutaz
Zábava: Halloweenske popoludnie
Halloweenske popoludnie na našej škole v réžii ISCED2
Zodpovedná: Ing. Kováčová, Mgr. Minárová
Exkurzia: Tutanchamón - jeho hrobka a poklady
Exkurzia žiakov 6. ročníka na výstavu s tematikou starovekého Egypta
Zodpovedná: Mgr. Viktória Minárová
Halloween v 2. ročníku
Do fotogalérie bol pridaný nový album Halloween v 2. ročníku.
17
Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice
- Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice
Zodpovedná: PaedDr. Judita Olajošová

